Biuro Projektowe "OLMAR"

O mnie
  Parę słów o twórcy tej strony
Linux
  Co to jest Linux, Linux we firmie i szkole, "Internet dla szkół" na Linuksie, jak zastąpić Windows Linuksem i dlaczego warto to zrobić, Linux w sieciach Microsoft Networks, odpowiedniki popularnych programów dla Windows, licencja GPL, programy GNU, OpenSource oraz wiele innych pytań i odpowiedzi
Bazy danych
  mySQL, postgreSQL
i inne bazy danych
Programowanie
  C, C++, Pascal, Fortran, Java, Perl, PHP3, PHP4 i wiele innych kompilatorów i interpreterów OpenSource
Sztuczna inteligencja
  Pojęcia i metody, kierunki rozwoju, obszary zastosowań, sieci neuronowe, sterowniki neuronowe, algorytmy genetyczne, programy ewolucyjne i samodoskonalące się, systemy eksperckie, bazy wiedzy. Zastosowania w nauce, technice, ekonomii
Cyfrowe przetwarzanie sygnałów
  Filtry jedno- i dwuwymiarowe, procesory sygnałowe, analiza widmowa, transformacje falkowe, zastosowania w nauce i technice
Mikrokontrolery
  Oferta dla szukających nietypowych rozwiązań
Referencje
Moje publikacje
Linki

Referencje

Poniżej znajdziesz nazwy wybranych firm, organizacji i szkół, z którymi współpracowałem lub współpracuję do dnia dzisiejszego. Byłbym zaszczycony, gdyby i Twoja firma znalazła się na tej liście.

Wdrożenia Linuksa i oprogramowania Open Source

Firmy produkcyjno-handlowe oraz informatyczne

Placówki oświatowe

Wyższe uczelnie i szkoły

Doradztwo w zakresie zastosowań
systemu operacyjnego Linux

Oprogramowanie dla Linuksa

 • Spółdzielnia Pracy Elektroniki i Informatyki "ETA", ul.Wołkowyska 17, Poznań.
  Wykonałem oprogramowanie etad dla Linuksa do sterowania zasilaczami awaryjnymi UPS firmy "ETA".
 • "Szkolny Dziennik Internetowy" (zobacz dział Linux w szkole). Działającą wersję dziennika możesz obejrzeć np. LO w Swarzędzu.

Prowadzone przeze mnie szkolenia
dotyczące systemu operacyjnego Linux

Prowadzone przeze mnie szkolenia
dotyczące systemu operacyjnego Windows

 • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, al. Niepodległości 34, Poznań

Wystąpienia na konferencjach i seminariach

 • W dniu 14.lutego 2002 w Hotelu "Forum" we Warszawie odbyła się konferencja "Open Source Security" (Technologie i narzędzia Open Source zabezpieczające sieci informatyczne), zorganizowana przez firmę Software-Konferencje oraz Centrum Technik Sieciowych. Wygłosiłem na niej referat pt. "IDS - wykrywanie prób penetracji systemu oraz obecności włamywacza w systemie", który stanowił rozszerzenie i uzupełnienie mojego artykułu opublikowanego w numerze 1/2002 czasopisma Linux+.
 • W dniu 13. listopada 2002 roku odbyła się we Warszawie w Centrum Konferencyjnym FOCUS pierwsza Ogólnopolska Konferencja "Linux w szkole". Konferencja została zorganizowana przez Wydawnictwo Software, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Pani Krystyny Łybackiej oraz Ministra Nauki, Przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych, Pana Michała Kleibera. Patronami imprezy były następujące organizacje: Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej (SNTI), Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa, Wydawnictwo Linux+ oraz Software2.0 oraz Aurox-Linux. Obrady Konferencji uświetniła obecność Pani senator Grażyny Staniszewskiej, koordynatora projektu Interkl@sa. Na konferencji wygłosiłem dwa referaty:
  1. "Linux i oprogramowanie Open Source - zastosowania w dydaktyce w Polsce i za granicą".
  2. "Sieć szkolna z serwerem Linux".
 • W dniu 11-12 grudnia 2002 r. w Warszawie odbyła się konferencja pod patronatem Ministra Nauki Przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych Michała Kleibera "Linux w zastosowaniach profesjonalnych", na której wygłosiłem referat pt. "Wdrożenie Linuksa jako platformy serwerowej oraz platformy dla stacji roboczych w przedsiębiorstwie handlowo-wdrożeniowym działajacym na rynku międzynarodowym".
 • W dniu 26.lutego 2004 odbyło się seminarium "Informatyczne rozwiązania dla E-Administracji", na której wygłosiłem referat pt. "Informatyczne rozwiązania dla e-Administracji - rozwiązania Open Source" (agenda). Seminarium zorganizowane zostało przez firmę TROL Intermedia.


Proszę zapoznać się też z moją działalnością publicystyczną, redakcyjną i popularyzatorską, związaną z Linuksem, programowaniem i elektroniką.

Filtry cyfrowe jedno- i dwuwymiarowe

 • Politechnika Poznańska, Poznań.
 • Test Instrument Service, ul. Dobrowita 16, Poznań.

Sterowniki mikroprocesorowe
i specjalizowane oprogramowanie

 • Polska Akademia Nauk, ul. Parkowa 5, Kórnik.
 • Odlewnia Żeliwa Śrem S.A., ul. Staszica 1, Śrem.
 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., ul. Fabryczna 1, Zgorzelec.
 • Adrian Dudek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe, ul. Dąbrowskiego 41a, Zielona Góra.
 • Mój projekt automatycznego stanowiska pomiarowego do badania gazomierzy miechowych uzyskał Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1998 roku.


Kontakt ze mną: molej@olmar.poznan.pl    Powrót do głównej strony